ZGTS DERMAROLLER 0.5 mm 192 titanyum iğne

ZGTS DERMAROLLER 0.5 mm 192 titanyum iğne

 1. Dermatolojide topikal formüllerin transdermal (deri altına) geçişini 200 kata kadar arttırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır. (Transdermal geçişin artırılması - Dermaterapi).

Detaylar

İndirimde indirimde!
100,00 TL

46 Stoktaki Ürün

                                                                                ZGTS DERMAROLLER

                               

Dermaroller'ın başlıca Kullanım Alanları :

 1. Dermatolojide topikal formüllerin transdermal (deri altına) geçişini 200 kata kadar arttırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır. (Transdermal geçişin artırılması - Dermaterapi).
 2. Yeni kolajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etki sunar.
 3. Dermaroller, Melasma ve Hiperpigmentasyonda kullanılabilir.
 4. Dermaroller'ın akne skarları (ice pick, rolling, box car) üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır.
 5. Dermaroller geniş porlu cilt yapısının azaltılmasında yardımcıdır.
 6. Dermaroller Cilt çatlaklarının (Stretch marks veya sitrialar) görünümünü azaltır.
 7. Dermaroller Yanık skarlarında hareket kabiliyetinin arttırılmasında (Kontraktürün azaltılmasında) etkindir.

Güvenlidir :

 • Dermaroller güneş hassasiyeti yaratmaz.
 • Dermaroller yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez.
 • Dermaroller, uygulama (dermaterapi) sonrası özel bakım gerektirmez.
 • Hastalar, Dermaroller uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Dermaroller güneş hassasiyetine neden olur mu ?
Hayır. Dermaroller uygulaması sırasında peeling veya lazerlerde olduğu gibi ciltten herhangi bir şekilde doku uzaklaştırılmaz (ablatif bir yöntem değildir). Yalnızca ciltte mikrokanallar açılır ve bu kanallar genellikle 15-20 dakika içinde kendiliğinden doğal olarak kapanır. Ancak her cilt uygulamasında olduğu gibi işlemin ardından en az SPF 30+ gücünde bir güneş koruyucu kullanılması işlemlerin daha güvenli hale gelmesine yardımcı olur.

Dermaroller ve Dermaterapi hangi amaç için kullanılır ?
- Antiaging, ince çizgi ve kırışıklıkların hafifletilmesi ve giderilmesi
- Akne ve yanık skarları
- Porlu cilt yapısı
- Cilt çatlakları (stracth marks-sitrialar)
- Deriden topikal ajanların geçişinin artırılması için (Dermaterapi)
- Göz altı morlukları
- Dermaterapi ile saç kaybını engelleyen ürünlerin cilde geçişi de artırılabilir.


Dermaroller'ın etki mekanizması kısaca nasıldır ?
Dermaroller ciltte mikrokanallar açar ve bu mikrokanallar cilt tarafından yara olarak algılanır. Yara iyileşme süreci hemen başlar ve 2 yıla kadar o bölgede iyileşme süreci devam eder. Ancak ilk etkilerin görünür olması 1. aydan itibaren gerçekleşir. Yara iyileşmesinde ortaya çıkan kollajen, hyalüronik asid ve elastin fibriller ortamda geçek bir yara olmadığı için deride dolgu görevi yaparak antiaging etkiler sunar..


Dermaroller ile Fraskiyonel Lazerler arasındaki fark ve benzerlikler nelerdir ?
Gençleştirme amacı ile kullanılan lazerler (epilasyon için olan lazerler tamamen farklı bir mekanizma ile çalışmaktadır) genel olarak deri içinde kontrollü bir yanık oluşturarak iyileşme süreci içinde gençleşme işlemini tetiklemektedir. Deri kendi iyileşme süreci içinde yeni kollajen, hyalüronik asid ve elastin fibriller oluşturarak deride antiaging etkiyi sağlamaktadır. Fraksiyonel lazerlerin farkı ise tüm deriyi lazer ışını ile taramak yerine noktasal atışlar ile deriye en az zararı vererek deride gençleşme sağlama amacına hizmet etmektedir.

Dermaroller'ın lazerlerden ayrılan en temel farkı ciltte yanık oluşturmaksızın etki sağlamasıdır. Uygulama sırasında deride açmış olduğu mikrokanallar deri tarafından yara gibi algılanır. Ancak bu kanallar 20 dakikadan itibaren kapanır ve geride yara görüntüsü bırakmaz. En önemli etkisi deri içinde yara iyileşme mekanizması tetiklenmiş olur. Lazer ile benzeyen mekanizma yara iyileşme sürecinin tetiklenmiş olmasıdır. Ancak lazer ciltte mikro yanıklar oluştururken Dermaroller cilde hasar vermeksizin etkilerini ortaya koyar.

Öte yandan Dermaroller uygulaması sonrasında lazerlerde olduğu gibi sosyal ve günlük hayattan kopmayı gerektirmez. Enfeksiyon riski yoktur. Yaz aylarında dahi güven ile uygulanır. Tüm cilt tiplerinde (Fitzpatrick I-VI) güven ile kullanılabilir.

Evde kullanılan Dermaroller  ne kadar etkindir ?
Dermaroller'in iğneleri stratum korneumda etkili olmaktadır. Deri geçirgenliğini artırması nedeni ile kozmetik ürünlerin etkinliklerini artırırlar. Öte yandan derinin kollajen üretimini yavaş bir süreç ile de olsa artırırlar.

Ancak haftada 2-4 kez kullanılabilir olması, uzun soluklu sonuçlar açısından bakıldığında memnuniyet verici sonuçları garanti altına almaktadır.Dermaterapi ve mezoterapi arasındaki fark ve benzerlikler nelerdir ?
Öncelikle mezoterepi cilt içine özel formüllerin enjekte edilmesi işlemdir. Genellikle enjeksiyonlar 1 cm aralıklar ile yapılır ve bunun için enjektör ve kolay uygulama için mezoterapi tabancası kullanılır.

Dermaterapi'de ise 1cm2'de yaklaşık 250-400 adet mikrokanal açılmış olur ve cilde verilmek istenen maddelerin çok daha homojen biçimde deriye geçişi sağlanır.

Dermaterapi'de kullanılan Dermaroller'ın  iğneleri çok daha konforlu uygulama sağlar.

Öte yandan Dermaterapi topikal Dermaheal ürünlerinin gücünü Dermaroller'ın etki mekanizması ile birleştirilmesini sağlar. Mezoterapi'de tek bir tedavi yaıpılırken aslında Dermaterapi'de 2 farklı uygulama mükemmel biçimde kombine edilmiş olur.

Dermaroller ve Dermaterapi sonrasında günlük hayattan uzaklaşmak gerekli mi ?
Hayır. En derin iğnelerin kullanıldığı Dermaroller terapilerinde dahi açılan mikrokanallar 15-20 dakika içinde kapanmaya başlar. Dermaroller uygulaması ciltten herhangi bir dokuyu uzaklaştırmadığı için güneş hassasiyetine neden olmaz. Uygulama sonrasında ortaya çıkan kızakıklık görüntüsü ise genellikle bir kaç saat içinde hızla azalır ve ertesi güne bir işaret bırakmaz.

Dermaroller ve Dermaterapi sonrasında cildin nasıl görünecek ?
Uygulmadan hemen sonra ciltte kızarıklık olması doğaldır. Ancak bu kızarıklık genellikle hızla kaybolur ve günlük yaşantıya devam etmek mümkün olur. Arzu edilir ise bu kızarıklık hafif kapatıcılar ile gizlenebilir.

Uygulama Adımları :

 1. Uygulama öncesi antiseptik bir solüsyon ile temizlenmesi önerilirr.
 2. Hedef bölge yıldız şeklinde en az 4 en çok 10 kez taranmalıdır. Böylece 1cm2'de 250-400 mikrokanal açılmış olur.
 3. Uygulama bittikten sonra cilt, yine antiseptik solüsyon veya serum fizyolojik ile temizlenir.
 4. Eğer Dermaroller sonrası bir topikal preparat kullanılacak ise 15 dakika içerisinde cilde masaj ile yedirilmelidir. Mikrokanallar genellikle 15 dakikaya kadar hızla kapanır. Bu sürede topikal ürünlerin uygulanması önerilmektedir.
 5. Eğer Dermaroller sonrası oluşabilecek eritemi (kızakılık) ve yanma hissini azaltmak için buzdolabında soğutulmuş yüz Maskeleri(anti-aging ve leke için) yüze 20dk. uygulanabilir. Maskelere emdirilmiş büyüme faktörleri ve biomimetik peptidler Dermaroller'ın etkisinin daha da artmasına yol açar.
 6. Uygulamanın hemen ardında cilde nemlendirici ve tamiri hızlandırıcı bir topikal krem  kullanılır. Uygulama gün içinde yapıldı ise tercihen güneş koruyucu kullanılması önerilir (Hamilton SPF30+ veya Hamilton Mat Yüz Kremi SPF30+).
 7. Genellikle oluşan eritem birkaç saat içinde azalarak normale döner. Hastanın yukarıda adı geçen ürünleri veya cilt problemine bağlı diğer cilt bakım ürünlerini evde kullanması ile alınacak sonucun kalitesi artacaktır.
 8. Eğer Dermaroller tek başına bir tedavi olarak kullanılacak ise, uygulamadan 4-6 hafta sonra ciltteki gelişim değerlendirilmeli ve gerekli olur ise yeniden Dermaroller uygulanmalıdır. Transdermal geçişin arttırılması için kullanılıyor ise haftada 1 seans Dermaroller ile Dermaterapi yapılabilir.

ZGTS İğne Aralığı

Aşağıda, bu modeli dermaroller için iğne boyları vardır.

0.3 mm iğne uzunluğu dermaroller

    cilt bakım ürünleri tüm penetrasyonu artırmak

0,5 mm iğne uzunluğu Dr.Roller

    yüz / cilt yenileme
    kırışık azaltma
    anti-aging tedavi
    güneş hasarı onarmak

1,0 mm iğne uzunluğu dermaroller

    selülit görünümünü azaltır
    streç işareti kaldırma
    Cilt yenileme ve anti-kırışıklık tedavisi

1,5 mm iğne uzunluğu dermaroller

    derin izleri görünümünü azaltır
    çukurlu cilt tedavi

Önemli ZGTS Dermaroller Özelliği

    Hat İğne Düzenleme yılında (192 mikro iğneler)
    Oyma Kolu
    Ürün ömrü 6 + Aylık olarak tavsiye edilir
    Ön Steril
    Titanyum Alaşımlı Mikro İğnelerFormun Altı

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Only registered users can post a new comment.